петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 117 ново

Избегната голема трагедија, се запали крилото од авионот на Саудиска Арабија (фото)

Избеганта е голема трагедија на фудбалското Светско првенство (СП) кое е во тек во Русија, токако откако се запали едно од крилата на авионот со кој репрезентацијата на Саудиска Арабија летала за Ростов.

Според руските медиуми, до пожар дошло поради технички проблем со моторот, но пилотот со максимална умешност успеал да го слета авионот, спречувајќи огромна трагедија.

– Фудбалскиот Сојуз на Саудиска Арабија сака да ги увери сите дека членовите на репрезентацијата се апсолутно безбедни по малиот проблем со моторот на авионот – се вели во соопштението.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top