среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 57 ново

Невреме во Кичево, летаат кровови од куќи (видео)

Страшно невреме проследено со пороен дожд, ветер и грмежи го погоди попладнево Кичево.

Од силината на ветерот делови од кровови летале од згради и куќи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top