петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 56 ново

Јоци меѓу повредените пред Собрание: Пораз на „триумфот“ на Зоран Заев

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци на својот Фејсбук профил сподели неколку статуси во кои се изјасни по повод насилното однесување на полицијата врз демонстрантите.

И самата била дел од народот кој протестираше синоќа, така што изворно ги пренесува состојбите синоќа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top