петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 117 ново

Ванковска: Кога веќе станавме Северна Македонија, не очекував дека ќе станеме Северна Кореја!

– Кога станавме Северна Македонија не очекував дека ќе станеме Северна Кореја! НЕМА ДА ВИ ПОМИНЕ!, пишува на својот Фејсбук профил универзитетската професорка Билјана Ванковска по полициската бруталност од синоќа која беше применета над граѓаните кои протестираа пред македонското Собрание.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top