понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 96 ново

Сведоштва за бруталноста на полицијата на Спасовски (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ)

Македонските граѓани преку социјалната мрежа Твитер упатуваат жестоки реакции поради полициската бруталност на протестот пред Собранието против Договорот со Грција за промена на името.

Дел од нив и сведочат на тоа што се случуваше пред Собранието и за бруталноста на полицијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top