понеделник, 12 ноември 2018 | Вести денес: 93 ново

Полицијата немилосрдна: неколку десетици граѓани пренесени на скопските клиники!

Во скопските клиники вечерва беа пренесени денсетици граќани. Полицијата беше немилосрдна. Народот пред Собрание е отруен! Солзавец и шок бомби во народот, демонстратите се жалат на проблеми со дишење! Полицијата со најрепресивни мерки досега спречува протест пред Собранието на Република Македонија. Со солзавци, водени топови, шок бомби удрија по насобраните граѓани.

Има неколку повредени во демонстрациите што вечерва се случуваат пред Собранието на Македонија. Интервенираше и Брзата помош. Полицијата употреби десетина шок бомби и солзавец за растурање на демонстрантите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top