петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 56 ново

Се апсат учесниците во протестите: Наеднаш се стрчаа и не уапсија! Известувам од полициско комбе! (фото) (видео)

На социјалните мрежи учесниците во велерашниве протести споделуваат фотографии и ја пренесуваат состојбата пред македонското собрание.

Еден од нив на својот фејсбук профил постави фотографија под која напиша:

-Наеднаш се стрчаа и не упасија. Извествувам од полициско комбе.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top