петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 91 ново

Сведоштво: Видете што прави полиција, бомби ни фрлаат во нозе (ВИДЕО)


Видеоснимка направена од Жена парк. Жената на видеото раскажува што се случива. Полицијата им фрла бомби во нозете на демонстрантите, повредени се постари жени.
Проследете го видеото

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top