петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 56 ново

Полицаец нападна новинар: Што снимаш, бе ти, со телефонот, дај го ваму (ВИДЕО)

Пред Собранието на Република Македонија вечерва има вистинска војна. Со употреба на прекумерна сила, со солзавци и шок-бомби полицијата се обидува да ги растера граѓаните кои протестираат против промена на уставното име.

Новинарот кој е автор на ова видео, е нападнат од полицаец, кој не му дозволува да снима.
Режим! Диктатура!
Фото Република

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top