петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 73 ново

Повреден новинарот на „Инфомакс“: Додека пренесуваше во живо полицијата му фрли созлавец во лице и шок бомба

Новинарот на Инфомакс е повреден вечерва од страна на полицијата која му фрли солзавец во лице и шок бомба во нозете додека пренесуваше во живо од протестот пред Собранието на Р.Македнија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top