петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 56 ново

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Тензично пред Собрание – Комитите го пробија кордонот (ВИДЕО)

Накратко по почетокот на протестот пред Собранието на Р.Македонија, дојде до судир помеѓу полицијата и демонстратите, откако истите ја срушија заштитната ограда пред Собранието. Полицијата ја растера толпата со шок-бомби и солзавец. Демонстратите се жалат на проблеми со дишењето, а Инфомакс објави дека е повреден новинарот на редакцијата кој го покривал настанот.
Насобраните граѓани извикуваа „Не го даваме името“ и пееја патриотски песни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top