понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 93 ново

„Силвија“ и во Битола направи пустош (видео)

Попладнево и Битолскиот регион беше погоден од циклонот Силвија, стои во временската на Славчо Поповски. Циклонот услови интензивни поројни врнежи од дожд, електрични празнења и засилен ветер.

Големото невреме буквално ги спои небото и земјата а тоа можете да го погледнете на видеото.

Нестабилност со пороен дождм, грмежи и засилен ветер има и во поголем дел од западна Македонија, Преспа, и Скопско. Не се исклучува можноста и за локална појава на град.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top