понеделник, 12 ноември 2018 | Вести денес: 86 ново

Циклонот „Силвија“ ја потопи Струмица (видео)

Попладнево циклонот СИЛВИЈА ја поплави Струмица. Градот го зафати силно невреме со интензивни поројни врнежи од дожд, засилен ветер и електрични празнења.

За кратко време улиците низ градот буквално беа потопени а тоа можете да го погледнете на видеото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top