петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 56 ново

Кандидатка за Мис родена во Германија: Хрватите веднаш ја открија жешката навивачка која го украде шоуто во Калинград

Убавата хрватска навивачка вчера на мечот помеѓу Хрватска и Нигерија (2-0) ги укради погледните на стадионот во Калинград, а на електонските медиуми од Балканот не им требаше долго за да го отријат идентитетот на оваа убавија. Станува збор за 26-годишната Ивана Кнол која што е родена Германија.

Таа по враќањето во Хрватска почнала да се занимава со танц и вели дека обожава да патува на егзотични дестинации. Ивана вчера се најде меѓу 6.000 и повеќе хрватски навивачи кои се погрижија трибините на стадионот во Калининград да бидат обоени во хрватските бои.

Таа во 2016 година учествувала во изборот за Мис на Хрватска, а има завршено факултет за графички дизајн во Загреб.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top