среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 60 ново

ОБНОВЕНО: Демонстрантиете се судрија со полицијата: Тензично во Мала Преспа (ВИДЕО)

Грчките медиуми јавиваат дека дошло до судир мешу малкуте демонстранти во Нивици и полицијата која го обезбедува настанот.

Група граѓани, главно десничари, се обиделе да го пробијат полицискиот кордон употребувајќи сила. Демонстрантите фрлале дрва и камења по лполицијата, а таа одговорила со солзавец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top