вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Македонија заврши последна на Ф4 во Сребрената Европска лига

Македонската машка одбојкарска репрезентација го загуби малото финале од Летонија на Ф4 турнирот што се одржува во Скопје и на крајот го освои четвртото место во завршницата на Сребрената Европска лига. Летонците и по третпат оваа сезона ги совладаа македонските одбојкари, овојпат со 3-1 во сетови во салата „Кале“.

Во финалето на Ф4 турнирот во Скопје, од 19 часот силите во салата „Кале“ ќе ги одмерат одбојкарските селекции на Белорусија и на Хрватска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top