петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 60 ново

Сообраќајна несреќа на автопатот Демир Капија- Смоквица

Сообраќајна незгода се случила на автопатот Демир Капија-Смоквица при што е повредено едно лице.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски за МИА потврди дека имало сообраќајка во која учествувало едно возило со гевгелиски таблички. На повреди се пожалил возачот на возилото.

Во моментот се врши увид на местото на несреќата од страна на екипи на полицијата. 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top