петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 102 ново

Познато новото име на МАНУ

Новото име на МАНУ по потпишувањето на договорот Заев – Ципрас ќе биде АНУС Македонија – Академија на науките и уметностите на Северна Македонија.

Па, дремете академици од АНУС!

Пиперка Ајварка

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

*** The aim of "Dvogled" is to draw attention to certain phenomena in society. Any similarity to actual persons and institutions is merely coincidental.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top