вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Цела фамилија ќе ги искинеме членските од СДСМ (ВИДЕО)

Во контактната емисија на 24Вести се јави гледач од гевгелиско, кој тврди дека живеел на неколку стотици метри од грчката граница, незадоволен од Заев и неговите како што вели, лаги, во врска со името
Тој ги покани медиумите да дојдат на границата за да снимат каков криминал се прави откако се променила власта, и се закани дека ќе ги искине членските карти од СДСМ пред телевизија бидејќи гласал за Република Македонија, а Заев ги излажал и го променил името.

Како што вели, се покајале што гласале за Заев, против Груевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top