петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 102 ново

Доктор Перо, најдобриот ортопед во Никшиќ: ПО 20 дена и 2 снимања открил скршеница (ФОТО)

Здравството ни е толку жално што понекогаш станува смешно. Не само нашето, туку истата заразна болест пандемски се шири на целиот Балкан. Оваа приказна од болничките ходници доаѓа од Црна Гора.

Пациентка му се заблагодарува на доктор Перо во книгата за впечатоци, кој по 20 дена и две снимања открил дека жената има скршеница на ногата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top