петок, 17 август 2018 | Вести денес: 79 ново

Почна расправата за гласање недоверба на грчката Владата

Започна расправата во грчкиот Парламент по доставеното барање од опозициската Нова демократија за гласање недоверба на грчката Влада. Претседателот на Парламентот соопшти дека расправата ќе заврши со гласање в сабота во 14 часот, на што имаа приговор пратениците од опозициската Нова Демократија.

Според најавите, денеска расправата ќе трае до еден часот по полноќ, утре и в сабота ќе почне во 9.30 часот наутро.

Пратениците ќе расправаат за работата на Владата, а договорот со Македонија се очекува да биде главна тема, со оглед на тоа што токму договорот е главната причина за барањето на опозицијата за гласање недоврба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top