среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Загина маж во силната бура со град

За време на силната бура проследена со град во Пожаревац, настрада 67-годишниот маж Ж.М. чие тело е пронајдено во поплавената гаража во зградата во која имал стан на првиот кат. Сѐ уште не се утврдени околностите под кои настрадал.Западна Србија , Шумадија  и Браничевскиот округ вчера  ги зафати силно невреме, а градот Ужице доживеа вистински потоп предизвикан од  обилниот дожд и град со големина на орев кој паѓаше цели 10 минути. Невремето предизвика голема материјална штета.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top