недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 18 ново

Кривична за битолчанец – Се обидел да силува 15 – годишно девојче

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 46-годишниот Ѓ.Б. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,силување“.

На 17.05.2018 година околу 21.00 часот 15-годишно девојче од Битола пријавило дека околу 14.30 часот Ѓ.Б. се обидел да изврши полови дејствија врз неа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top