петок, 17 август 2018 | Вести денес: 79 ново

Невенчаниот сопруг и влетал во ординација додека медицинска сестра третирала пациент

Вчера во 11.30 часот во Клинички центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, во моментот кога медицинска сестра давала медицинска помош на пациент, во ординацијата влегол нејзиниот невенчан сопруг Х.Б. од Скопје, кој почнал агресивно да се однесува.

Тој бил спречен од обезбедувањето, кое го отстранило од ординацијата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top