среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 15 ново

Сите што не признале ќе треба да не нарекуваат како што договорил Заев, а Грците ќе не викаат како што сакаат (видео)

Со овој договор добивме двојна формула само за Грците. Значи ние се обврзуваме во Република Македонија и сите останати 140 – 150 земји кои веќе не имаат признаено како Република Македонија да не нарекуваат како што договорил Заев, а од друга страна Ципрас и Грците можат да не нарекуваат како што сакаат, со било кој навредилв збор. Тоа црно на бело стои во договорот и тоа го прифатил Заев, вели политичкиот аналитичар Александар Пандов во неговото гостување во Алфа ТВ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top