четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 61 ново

Родена е новата Џенис Џоплин! (видео)

Неверојатно срамежливата тринаесетгодишна Кортни Хадвин го шокираше жирито на „Америка има талент“ но и светот со својата изведба откако настапи на шоуто, пеејќи песна од легендарната Џенис Џоплин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top