среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Сообраќајка кај Порта Македонија, „Опел Вектра“ остана без браник (фото)

Сообраќајна незгода во непосредна близина на Порта Македонија во центарот на Скопје се случила предмалку. Како што може да се види на фотографиите, во незгодата возилото марка Опел Вектра кое се забило во автомобилот пред него, останало без преден браник.

За среќа нема повредени, а сообраќајот на оваа улица во моментов се одвива отежнато на една лента.

 (фото – Република)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top