недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 51 ново

Кејт Мидлтон се повлекува од јавниот живот

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон се повлекува од јавниот живот до октомври.  И покрај тоа што Кејт излезе на терасата на Бакингемската палата за време на викендот за „Trooping the Color“, и беше присутна на прославите на роденденот на кралицата, се очекува во следниот период да се повлече од своите професионални ангажмани.

Кралскиот експерт Ричард Фицвилијас изјави за „Експрес“ дека  Кејт ќе продолжи со кралските должности по завршувањето на продолжено породилно отсуство, како што се очекуваше по раѓањето на Луис, веројатно во есен.

Војвотката мораше да го прескокне своето породилно отсуство за да присуствува на прославите за време на викендот и свадбата на принцот Хари и Меган. Венчавката не се брои затоа што тоа беше семејната работа, но освен тоа, таа ќе ги избира своите ангажмани.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top