вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Лажниот фустан на Сандра Булок кој ја издолжува фигурата

Сандра Булок е предводничка на славната актерска екпиа која игра во долгоочекуваниот трилер „Осумте на Оушн“.

На лондонската премиера на овој возбудлив филм во кој се раскажува за група жени кои планираат голем грабеж на накит, Сандра заблеска во креација на либанскиот дизајнер Зухаир Мурад.

Американската актерка со германски корени на црвениот килим се појави во комбинизон со длабок израз кој изгледаше како вечерен фустан. Линиите на дезенот визуелно ја издолжија нејзината фигура, а штрасот му даде доза на гламур на вкупниот изглед. Булок носеше сексапилни сандали со отворени прсти на висока потпетица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top