петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 102 ново

Следува период на предизвици за државата, Македонија е, Македонија била и ќе остане!

– Следува период на предизвици за Македонија. Историски! Бидете со нас, верувајте ни и заедно ќе спречиме промена на Уставот со цел промена на името, пишува Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил.

– Македонија е, Македонија била и ќе остане!, додава тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top