петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 101 ново

Слушни го народот претседателе, ова се Македонци, не подлегнувај! (Видео)

Владата и премиерот немаат мандат да го менуваат името и уставниот поредок на Република Македонија.

Овој народ не дојде за власт, не дојде пари, не дојде за имиџ, дојде да си го одбрани името, порачуваат демонстрантите.

Тие порачуваат дека референдум нема да има, а ако на сила се наметне, ќе биде негативен.

– Слушни го народот претседателе, ова се Македонци, не подлегнувај, порачуваат демонстрантите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top