вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Кој лаже – Бошњаковски или Катимерини?

На денешната редовна прес-конференција на портпаролот на Владата Миле Бошњаковски,  одговарајќи на новинарско прашање Бошњаковски изјави дека документите ќе се менуваат кога ќе истечат, односно граѓаните нема да бидат изложени на дополнителен трошок.
Според интегралниот текст на договорот, кој го објавува Катимерини, сите документи треба да се сменат за период од пет години.
(Стр. 5, точка 10 од Договорот: http://s.kathimerini.gr/…/arti…/symfwnia-aggliko-keimeno.pdf)

Ако полнолетно лице над 27 години извади пасош денес, кога ќе го смени ако знаеме дека пасошите на лицата постари од 27 години важат 10 години?
Кој лаже?!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top