недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 74 ново

Се отвораат црни тефтери: МВР ги снима Македонците на протестот (ФОТО)

Невообичаено силно полициско присуство на протестот против штетниот договор за промена на името на Република Македонија, што го органзира навивачката група Комити.

Она што беше повеќе од очигледно е присуството на фотографи од патриското МВР на Оливер Спасовски, кои ја снимаат толпата.

Снимките ќе бидат искористени за идентификација на присутните.

Фото: Република

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top