недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 20 ново

Ечат македонски патриотски песни пред Собрание (Галерија)

Се повеќе граѓани се упатуваат кон Собранието на Република Македонија за да го изразат своето незадоволство од Договорот со Грција за промена на името во Република Северна Македонија. пред Собранието има е зголемото пристуство на полиција.

Во моментов насобраните граѓани пеат македонски песни, а палат и бакли, погледнете.

(Фото Република)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top