петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 46 ново

Македонските ракометари обезбедија пласман на Светското во Германија и Данска

Македонските ракометари обезбедија пласман на СП 2019 година во Германија и Данска.

Македонската машка ракометна репрезентација во вториот натпревар од баражот за СП, на гостувањето во Клуж загуби од Романија со 26-25 , но благодарение на убедливата победа на првиот дуел во Скопје на кој славеше со 32-24, го доби овој бараж дуел и обезбеди учество на Светското првенство во јануари идната година.

Браво момци, секоја чест! Се гледаме на Светско!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top