недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 71 ново

Народот му порача на Заев: Македонија не е за продавање! (Фото)

Стотици граѓани предводени од навивачката група Комити излегоа денеска на протест против промена на името. Тие му порачаа на Заев дека името не е на продавање. Пред Собранието на Република Македонија со транспаренти и знамиња и со родољубни песни граѓани ја бранат историјата на нашата држвата.

 

 

 

(Фото Република)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top