вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 36 ново

Вака зборуваше Ратка Димитрова, мајката на министерот

Ратка Димитрова, мајката на министерот за надворешни работи Никола Димитров во 1993 година на 7 април, на 57 седмата седница на Македонското Собрание зборуваше со овие зборови им се обрати на пратениците зборувајки за името на државата:

Почитувани пратеници, сега во минута до 12 ни останува да констатираме дека со прифаќањето на овие услови за прием се отвара процес на државна и национална самоликвидација. Од моментот на преименувањето престанува реалноста на РМ…

фото:СДК

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top