среда, 15 август 2018 | Вести денес: 71 ново

Она што за нас е државна тајна, за Грците не е: Ексклузивно договорот меѓу Заев и Ципрас на дваесет страници

Премиерот Зоран Заев тврди дека е државна тајна меѓународниот договор со Грција за името, а грчките медиуми го објавија во целост договорот. Во продолжение погледнете го договорот меѓу Заев и Ципрас напишан на 20 страници што веќе го објавија грчките медиуми.

Договорот за Република Северна Македонија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top