среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 6 ново

Груевски против Република Северна Македонија (Видео)

Во 2012 година Никола Груевски како премиер на Република Македонија во интервју за А1 телевизија зборува за промена на името, тогаш тој јасно кажува дека ако на референдум биде поставено прашање Република Северна Македонија за севкупна употреба, тој би гласал против.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top