петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 101 ново

Цеца поради Вељко донесе голема одлука

Наследникот на фолк пеачката Цеца Ражнатовиќ, Вељко последните месеци ниже победа за обеда во бокост, иако пред секој негов меч Цеца е многу горда на својот син, поради што и ненадејно донела одлука да ја одложи роденденскта прослава. Имено, Вељко баш на 45-от роденденот на Цеца, на 14 јуни, има важен бокс меч во Белград, со што пеачката не размислувала ни момент туку веднаш
решила поради тоа да ја одложи роденденската забава.

Наместо утре 14 јуни роденеденот Цеца ќе го слави во недела 17 јуни, меѓутоа сеуште е неизвесно дали ќе присуствува на мечот на Вељко. Вељко до недела ќе се опоравува од мечот и ќе се одмори за големата прослава на мајкаму, на која ќе бидат собрани бројни пријатели и членови од семејството на Цеца.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top