вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 38 ново

Дожд, град, грмотевици и ветер, видео од невремето во Скопје

Силно невреме проследено со пороен дожд, град, грмотевици и ветер го зафати Скопје.

Засега невремето е ограничено на скопскиот регион, а дополнително ќе се утврдуваат материјални штети.

Невремето кое го зафати главниот град минатата недела предизвика материјални штети. Беа оштетени неколку автомобили и кровни конструкции, а поплавени беа повеќе скопски улици и булевари. Силниот ветар откорна и неколку дрва.

алст.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top