недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 74 ново

Му ја укинале социјалната помош: Велешанец со нож се заканувал на вработена во Центарот за социјални работи – Бутел

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К. (59) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 20.04.2018 година во Центарот за социјални работи во населба Бутел – Скопје, пријавениот, поради укината социјална помош, со нож упатувал закани по животот на вработена во Центарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top