петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 107 ново

Средба Заев – Мицкоски попладнево во Владата

Прес-службата на Владата најави дека во 14:30 часот ќе се одржи средба меѓу премиерот Зоран Заеви претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски утрово преку прес-конференција побара итна и неодложна средба со претседателот Ѓорге Иванов и со премиерот Зоран Заев на која ќе се разгледаат одредбите од вчерашниот договор меѓу Заев и грчкиот премиер Алексис Ципрас за севкупна употреба на името Република Северна Македонија за државава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top