недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 71 ново

Наставничка ја нападнала директорката во училиште во Зелениково

Вчера во 10.30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека истиот ден околу 10.10 часот во основно училиште во с. Зелениково, во ходникот пред канцеларијата на директорката, вработена наставничка, по претходна вербална расправија, физички ја нападнала директорката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top