среда, 22 август 2018 | Вести денес: 0 ново

Исчезна 53-годишна жена од Скопје

Како што информираат од полицијата, вчера во 17.15 часот во Полициската станица Бит Пазар, С.Н. (57) од Скопје пријавил дека на 10.06.2018 година од дома во непознат правец се оддалечила неговата сестра В.З. (53) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top