среда, 22 август 2018 | Вести денес: 0 ново

Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, очекував помала казна

Стојан Павлевски, кој денеска беше осуден на три години затвор за насилството што се случи на 27 април во Собранието беше изненаден од високата пресуда која му ја изрече судот, истакнувајќи дека очекувал многу помала казна.

– Шокиран сум од високата пресуда бидејќи очекував многу помала казна. Јас му го спасив животот на Села, а тие ме осудија на три години затвор, изјавил Павлевски.

Покрај него, денеска на казна затвор од една година и два месеци беше осуден и Цео Георгиевски, исто така обвинет за насилство врз Села.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top