недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 71 ново

„Македонија е икона на Балканот, црква на Европа, манастир на светот – со едната рака ја оравме, со другата ја браневме” (видео)

Монодрамата „Деца на сонцето” од актерот Петар Темелковски како пример во овие тешки политички времиња за Македонците и Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top