недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Пред нас е новиот страшен циклон Силвија

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е Силвија.

Истиот ќе услови значително дестабилизирање на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се почести и локално ќе бидат значително поројни проследени со засилен ветер, силни електрични празнења и појава на град.

Во текот на следните денови исто така локално се очекува да наврне големо количество на воден талог (преку 30 – 40 л/м2).

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top