недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 74 ново

Коѕијас: Договорот е добар, опозицијата е лоша

Договорот е добар, опозицијата е лоша, напиша на неговиот Твитер профил, шефот на грчката дипломатија коментирајќи го ставот на Мицотакис, кој како што веќе објави МИА, рече дека договорот е лош и го повика Ципрас да не го потпише.

– Договорот е добар. Лоша е опозицијата. Лошо, не знае историја и вон реалноста е денешното раководство на Нова демократија. Сака да ја подели земјата за да не излезе на виделина внатрешната поделеност во партијата, напиша Коѕијас, јави дописничката на МИА од Атина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top