понеделник, 15 октомври 2018 | Вести денес: 21 ново

Двата хороскопски знаци со кои никогаш не ни е здодевно

Дали сте помеѓу најголемите авантуристи во Зодијакот?

Стрелец

Дефинитивно најголемиот авантурист во хороскопот. Зошто? Затоа што тој по својата природа е отворен за сите далечини, висини, длабочини и единствено на долгите патувања открива се’ за себе. Тој не оди негде само за да види нови предели и да стекне нови познанства, туку за да го разбуди умот и да ја нахрани душата.

Тие не признаваат граници, слободата е клуч за нивната природа. Ако се во врска со Стрелец морате да го пуштите, да лута, да патува, затоа што поинаку не може.

Близнаци

Вториот знак на листата најголеми авантуристи се Близнаците. Нивната природа е таква што никаде не ги држе место, што е често лошо за врските, но е одлично за забава. Важно е само да се движат и нешто да се случува. Каде и да одат најмногу се желни за случувања и авантура. Сакаат динамика, случувања, луѓе, а најмногу приказна.

На патувања заминуваат најчесто поради учење и откривање на нови работи со цел да го збогатат нивниот интелект.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top